Iboga 

Iboga :


je posvátnou rostlinou (bylinou) a kořenem afrického šamanismu. V Africe se používá k rituálním a zasvěcovacím účelům. Patří mezi nejsilnější detoxikační rostliny naší planety. Je velmi účinná díky své schopnosti "přerušit závislost" na drogách a alkoholu. Mnoho lidí užívá Ibogu pro psychické zdraví a duševní růst. Užití Ibogy je ceremonie, která vede do změněného stavu vědomí s detoxikačními účinky a spojuje s předky či jinými světy. Umožňuje vědomou rekapitulaci a pochopení dosavadního života, hluboké léčení starých zranění a změny dlouhodobých vzorců chování. Iboga je jiná než ostatní rostliny, např. Ayahuasca. Jakmile je dosaženo určité úrovně, duch Ibogy zůstává v systému osoby po dobu až 40 dnů. Tehdy se stane slavný "Iboga reset". 40 denní období je velmi nepřesné, protože přesné určení, jak dlouho je síla přítomna, závisí na mnoha proměnných, včetně metabolismu každého jednotlivce, tělesné hmotnosti, věku, hydratace, fyzické aktivity, zdravotních stavů a dalších faktorů.

Ceremonie jsou vhodné na dvě noci!!!

Při ceremonii je přítomen zkušený šaman (provádí procesem,očišťuje prostor i vás,je k dispozici pro připadnou konzultaci či zpracování) a pečovatelka ,která se stará o vaše pohodlí,jídlo ,dostatek tekutin a  hygienu.

Zpravidla:

1. První noc řeší duch Ibogy světy spodní, "odebírá" karmy, bloky, atd.

2. Druhou noc pracuje duch Ibogy ve světech vrchních a tedy zaplňuje do rovnováhy. Není to však úplně vždy, a pokud člověk potřebuje, pracuje i druhý den Iboga na světech spodních a jejich pročištění.

                      
Chuť:

Iboga má zemitou, hořkou chuť. Nejde o nejpříjemnější chuť, kterou člověk dokáže vydržet. Proto dáváme přednost kapslím s práškovým kořenem a požití polknutím. Doporučuji zkusit určité množství kořene, aby se člověk seznámil s rostlinou, její chutí a duchem. Dieta:

Při požití přípravku Iboga není potřeba zvláštní stravy, avšak následující produkty a potraviny by neměly být přijímány před podáním kořene:

- Goldenseal/Berberine, třezalka tečkovaná

- Asafoetida, černá semena

- Curcuma

- Káva , Valerian

- Black Cohosh, Scotch Broom (inhibitory CYP2D6)

- Cascara Sagrada, Senna.

- Aloe Vera, přeslička a další laxativa a diuretika mohou vyčerpat elektrolyty.

-Jmelí, diuretika, laxativa mohou způsobit hypotenzi (nízký krevní tlak).

-Grapefruity, sladovnice, chinin a všechny látky prodlužující QT.

-Stimulanty jako Ephedra (aka Ma Huang), Kola Nut, Guarana.

- Bezmasá strava cca 10 dní před i po ceremonii.

- Žádný alkohol min. 10 dní před ceremoníí a 40dní po ceremonii.

- Minimálně 3 dny sexuální zdrženlivost.

- v den ceremonie nejíst a nebo opravdu jen lehce rýže atd.,nepít od 17 hodiny

- po ceremonii je velmi vhodný klidový stav tedy do běžného života se začít začleňovat až od středy než si vše "sedne".Jedná se "reset" na nevědomích úrovních


Odpověď  těla:

Před ceremonií je nejlepší vyhodnotit reakci vašeho těla na rostlinu tím, že vezmete malou testovanou dávku Ibogy, tak zvanou mikrodávku. Provést mikroceremonii nebo šamanskou transformační noc. Někteří lidé mají slabý žaludek a nestráví libovolné množství Ibogy, které potřebují. Nebo jsou někteří lidé, kteří mohou být na Ibogu alergičtí. U takových jedinců se Iboga nedoporučuje nebo se dále pracuje s tímto deficitem tak, aby člověk mohl Ibogu požít 


Dávky:

Mnoho lidí se ptá na správné dávky pro příjem Ibogy. Na internetu lze najít navrhované výpočty, nicméně to jsou nepřesná čísla, protože je zapojeno příliš mnoho faktorů do toho, jak osoba může reagovat na Ibogu. Některé z těchto faktorů jsou: účinnost kořene, věk, váha, pohlaví, fyzická kondice, předchozí zkušenosti s psychoaktivními látkami. Ono to popravdě není možné tímto způsobem zobecnit.
Při ceremonii je vnímáno vaše vědomí zkušeným šamanem napojeným na ducha Ibogy a vaše vyšší já. Tím je řízena celá ceremonie i dávkování.Šaman očišťuje prostor i vás samé,pomáhá projít když je proces náročný ,udat správný směr ceremonie, atd.Svůj záměr si úzce specifikujte:


Duchovní svět Vám dá velice přesné odpovědi, které vás zahltí, pokud si dáte příliš obecný záměr. Pokud máte, například, problém s Pepíčkem, jako část záměru si řekněte: "Chtěl/a bych vyřešit tento konkrétní problém, který se mi zrcadlí ve vztahu s Pepíčkem." -můžete se zaměřit například na touhu přestat kouřit, pít alkohol, na sebeléčení sebeúcty, na touhu přestat být závislý/á na kofeinu, či vyřešit např. porodní trauma atd. Jedná se pouze o příklady
Efekt:


Po a při ceremonii Ibogy mnoho uživatelů vidí příčiny, které jsou základem jejich hlubokých problémů. Je důležité, abyste předem jasně definovali svůj záměr (cíl). Co chcete léčit ve svém životě?

Iboga je vždy velmi individuální zážitek pro každého. Někteří lidé jsou přirozeně vizuálněji aktivnější než jiní, proto uvidí věci, zatímco jiní nebudou mít žádné vize, ale budou cítit nebo slyšet zprávy. Obecně platí, že být v Iboze je velmi interní proces, kdy vzniká mezera mezi myšlenkami, když Iboga začne pracovat. Tato mezera se nazývá polibek Ibogy. Můžete sledovat své myšlenkové procesy z jiného pohledu. Po ceremonii můžete zjistit, že několik dní nemůžete lehce usnout. To je normální. Vaše mysl bude stále zpracovávat vše, čím jste prošli. V následujících dnech se však vrátíte k vašemu biorytmu. Také vaše dosavadní vzorce mohou být v transformaci. Můžete několik dní méně jíst.

Obecně Iboga přináší:

- hluboké vhledy

- sjednocení s velkým duchem (člověk musí počítat s rozpouštěním klamu v životě).

- může dojít k restartu vědomí. Iboga nás nevrací zpět do našeho původního stavu bytí.

- lidé často popisují stav znovuzrození.
Bezpečnostní upozornění a doporučení :


Jak bylo zmíněno výše, mikrodávkování je jednou z nejbezpečnějších metod práce s Ibogou. Nicméně, když jde o plnou dávku Ibogy, je nutné být pod dohledem hlídače (průvodce, šaman). Je to nutnost! Iboga může vytvářet velmi náročné fyzické i spirituální podmínky, takže musíte mít vedle sebe někoho, kdo vám může pomoci nebo vás provést či vyčistit. Rovněž je samozřejmé, že před, během nebo po léčbě Ibogou je zásadní, abyste se zdrželi jakýchkoli léků (zejména antidepresiv), aktivních rostlin nebo alkoholu. Iboga má nejlepší výsledky v obřadech s profesionály. Také energie skupiny je mnohem silnější a prospěšnější než dělat vlastní Iboga léčbu.

Pro nejlepší výsledky a z bezpečnostních důvodů je vhodné mít na paměti, že Iboga pracuje nejméně dalších 40 dní a během tohoto období je třeba nepožívat alkohol, léky (zejména antidepresiva) a ostatní látky, které jsou neslučitelné s Ibogou. 

Vysoké dávky:


Rozmanitost zkušeností s Ibogou je široká, ale mnoho lidí je překvapeno, jak těžké a "tvrdé" to může být. Mnoho lidí popisuje léčbu Ibogy jako jednu z nejobtížnějších zkušeností svého života. Existuje mnoho výhod, ale ne vše je zadarmo a to musí člověk očekávat. Pokud svůj život nechcete změnit, nechoďte na Iboga ceremonii! Pokud trpíte vážnými zdravotními problémy, nejsou pro vás vysoké dávky

vhodné. Zejména lidé se slabým srdcem, lidé trpící astmatem, hypo- nebo hypertenzí (nízký nebo vysoký krevní tlak), by měli být velmi opatrní. Pokud máte jakékoli obavy týkající se zdraví, je nejlepší poradit se s lékařem, než se pustíte na cestu Ibogy. Zde jsou některé návrhy pro lékařská vyšetření: Srdeční a oběhové problémy, včetně arytmie, prodlouženého QT, bradykardie, embolie a dalších blokád, poskytují nežádoucí rizika pro Iboga léčbu. Chcete-li zajistit bezpečnost srdce, je nejlepší podstoupit test elektrokardiogramu (EKG s 12 vlivy) a nechat se vyšetřit před plánovanou Iboga ceremonií. Je vhodné také vyšetřit funkci jater. Detox Dokonce i pro lidi, kteří nemají zdravotní potíže, jako obecné doporučení je vždy dobré detoxikovat tělo před Iboga ceremonii. Tím, že se zbavíte toxinů z vašeho těla, v podstatě vytváříte prostor pro vstup rostlinného ducha. Předchozí detoxikace může také snížit intenzitu proplachování a průjem, které může Iboga způsobit při vyšších dávkách.Zde se můžete seznámit  s prací  profesora Grofa. S  pohledem a postojem profesora Grofa   se na základě svých osobních zkušeností ztotožňuji a doporučuji každému, kdo uvažuje o silových rostlinách  a práci s nimi,aby věnoval pozornost  celoživotnímu dílu profesora Grofa: